Projekt

Proč právě Resort RD Chabry – Praha 8 ?

Představte si, že nasednete v centru Prahy do auta a už za slabou čtvrthodinku vystoupíte před svým domem, který splňuje veškeré nároky moderního bydlení, má krásnou zahradu a od pohledu působí příjemně. Pozdravíte se se svými sousedy, nasednete na kolo a vyrazíte ven na cyklostezku nebo si půjdete jen tak zaběhat. Aby ne, rozsáhlý přírodní park Draháň nebo Ďáblický háj je jen kousek za vaším plotem. Když budete muset jít vyzvednout děti do blízké mateřské školy/školky, nebo pořídit obyčejný nákup, vše je prakticky „za rohem“. Přírodu, stejně jako širší centrum města a veškerou občanskou vybavenost máte, jen co by kamenem dohodil.

Potěšeni budete ještě víc, s vědomím, že to všechno jste pořídili za cenu, za jakou ostatní kupují ve městě jen podobně velký byt s garážovým stáním.

Blíže o Resortu

V nově budovaném komplexu v Dolních Chabrech (Praha 8) vznikne 9 RD, které volně navážou na novou zástavbu již existujících rodinných domů, a tím zároveň dojde k urbanistickému ucelení dotčené rezidenční lokality. Řadové rodinné domy jsou rozděleny do dvou ucelených souborů, které jsou vzájemně odděleny oplocením na samostatných pozemcích tak, aby každý dům měl kromě vlastní zahrady i největší možnou míru soukromí. Kromě moderně pojaté architektury staveb, doplňuje celý soubor domů dostatek zeleně včetně osázených stromů a keřů. V docházkové vzdálenosti, se nachází autobusová zastávka s přímým spojením na stanici metra C. Všechny domy, budou v rámci výstavby napojeny na kompletní inženýrské sítě (elektřina, plyn, voda, kanalizace a datový kabel).

Domy

Celý resort pečlivě připravili architekti ze studia ADIKON. Ti měli za úkol přijít s řešením, které dokáže skloubit maximální možnou užitnou hodnotu dispozičního a interiérového řešení, s důrazem na využití domu především rodinami s dětmi tak, aby výsledná nemovitost byla dostupná pro širokou klientelu za příznivou cenu. Finálním produktem jsou netypické, ale útulné dvoupodlažní domy se třemi samostatnými místnostmi, velkým obývacím pokojem (včetně kuchyňského koutu a jídelny), prostornou koupelnou, garáží a zázemím. Rodinné domy budou dokončeny v kvalitním provedení „na klíč“. Každý dům má navíc další privátní parkovací místo přímo před vlastní garáží. Při výstavbě budou použity ty nejkvalitnější stavební materiály a technologie, díky kterým budou všechny domy v rámci PENB v kategorii A – mimořádně úsporná (každý dům bude mít plynový kondenzační kotel a rekuperační jednotku). Celkový popis konstrukčních prvků a standardního vybavení je uveden na našich stránkách v odkazu „Standardy“.

Zahájení a dokončení výstavby

Výstavba byla zahájena na jaře 2020.
Celý projekt bude dokončen koncem roku 2021.

Architekt

Doufám, že si projekt rodinných domů v Chabrech zamilujete. Navrhoval jsem ho jako pro sebe.

Celý projekt navrhl ing. arch. Radek Zykan. Co si o něm myslí, a co pro něj byla největší výzva?

Při navrhování rodinných domů v Chabrech jsme stáli před výzvou vytvořit v lokalitě, dosud čekající na své celkové dokončení, příjemné prostředí pro nové bydlení 9-ti rodin. V celkovém urbanistickém konceptu jsme chtěli vhodným rozmístěním jednotlivých skupin rodinných domů vytvořit dostatečné odstupy a vzájemné postavení samotných domů, poskytující svým obyvatelům dostatek soukromí mezi sebou i od okolní zástavby. Společně s vlastními privátními zahradami domů by zároveň mělo vzniknout skutečné bydlení v zeleni. Návrh vlastních domů je potom veden snahou o co nejpraktičtější řešení vnitřních prostorů tak, aby poskytly pohodlné bydlení až čtyřčlenné rodině vyváženým poměrem mezi plošnou velikostí a účelností. Vnější vzhled rodinných domů je soudobý, ale ve své jednoduchosti doufáme nadčasový.